Niedostatek wody: jak Ty możesz pomóc

Ludzie mają tendencje do ignorowania problemów, które nie dotyczą ich bezpośrednio. Światowy kryzys wodny jest jednym z tych problemów. Większość z osób czytających ten tekst ma dostęp do bieżącej wody w domu i nie musi się w ogóle o to martwić. Niestety, martwić powinniśmy się wszyscy – wystarczy pomyśleć co się stanie jeśli niedostatek wody się zwiększy, a jej ceny zaczną wzrastać w zastraszającym tempie… Przeczytaj nasz wskazówki i dowiedz się co możesz zrobić już dziś, żeby pomóc.

Miej świadomość i uświadamiaj innych

Zapoznaj się z tematem i uzbrój się w fakty. Dogłębna znajomość problemu ułatwia znalezienie rozwiązania. Czytaj o światowym kryzysie wodnym, bądź na bieżąco z najnowszymi doniesieniami na temat niedostatku wody oraz obszarów nim dotkniętych. Podziel się swoją wiedzą na temat wody z rodziną i przyjaciółmi oraz zachęć ich, żeby robili to samo.

Oszczędzaj wodę

To oczywiste. Temat oszczędzania wody jest obecny w mediach od dłuższego już czasu. Bierz szybkie prysznice zamiast długich kąpieli. Zakręć kran, kiedy tak naprawdę go nie używasz. Nie spłukuj wody w toalecie tylko dla zabawy (dzieci robią to bardzo często!). Regularnie sprawdzaj rury w swojej instalacji wodnej, aby zapobiec wyciekom, a jeśli już zdarzy się wyciek, napraw go jak najszybciej. Nigdy nie zakładaj, że społeczeństwo, w którym żyjesz jest zbyt rozwinięte aby cierpieć z niedostatku wody.

Zaangażuj się

Poszukaj lokalnych inicjatyw, programów rządowych i organizacji, które skupiają się na obronie zasobów naturalnych, w tym wody. Możesz do nich dołączyć lub wspierać ich działalność poprzez dokonywanie regularnych wpłat na ich konta, nawet pozornie niewielkich.

Znajdź alternatywy

Czy wiesz, że można wziąć prysznic właściwie bez używania wody? Siedemnastoletni Ludwick Marishane wynalazł suchy żel kąpielowy podczas swojej podróży w Południowej Afryce. Żel nie podrażnia skóry i jest tak samo efektywny jak mokry prysznic.

 

Ruchy na rzecz oszczędzania wody są coraz silniejsze i coraz więcej naukowców i inżynierów na całym świecie pracuje nad technologiami oszczędzającymi wodę. Bądź uważny aż w końcu znajdziesz coś, co będzie odpowiadało na Twoje potrzeby. Handy Shower już znasz (gratulacje!), ale wkrótce możesz również znaleźć rozwiązania dla swojego domu.

 

Top
Handyshower - Facebook Handyshower - Youtube