10 faktów na temat marnowania wody

Jedna trzecia światowej populacji zamieszkuje teren y dotknięte niedostatkiem wody. To niewybaczalne, że tak mało robi się, aby ocalić to życiodajne źródło. Poniżej znajdziesz 10 faktów o marnowaniu wody. Przeczytaj je i zastanów się, co możesz robić lepiej, aby coś w tej kwestii zmienić.

 

  1. Ilość zużywanej wody wciąż rośnie. Jedna osoba przeciętnie zużywa 127% więcej wody niż w roku 1950.
  2. Około 95% wody, która jest doprowadzana do naszych domów spływa do ścieków.
  3. Pozostawianie włączonego kranu podczas mycia zębów może prowadzić do jednorazowego marnowania nawet 16 litrów wody.
  4. Starsze spłuczki zużywają nawet 12 litrów czystej wody na jedno spłukanie toalety, nowsze często nie potrzebują więcej niż 4 litrów.
  5. Kran cieknący z częstotliwością jednej kropli na sekundę może zmarnować ponad 10 tysięcy litrów wody w ciągu roku.
  6. Wąż lub zraszacz ogrodowy w ciągu godziny zużywa przeciętnie tyle samo wody co 4-osobowa rodzina w ciągu całego dnia.
  7. Oszczędna zmywarka zużywa około 16 litrów wody na jeden cykl, natomiast niektóre starsze modele potrzebuję nawet 50 litrów.
  8. Eksperci szacują, że więcej niż 50% wody używanej do podlewania ogródków jest marnowana. Ponieważ ludzie używają jej za dużo, połowa wody wyparowuje lub po prostu spływa gdzie indziej.
  9. Wielu ludzi na świecie nie może sobie pozwolić na zużycie więcej niż około 12 litrów wody w ciągu jednego dnia. My taką ilość zużywamy do jednego spłukania toalety.
  10. Ponad jedna czwarta czystej wody w Twoim domu używana jest do spłukiwania toalety.

źródło: Water: Use Less—Save More, Jon Clift i Amanda Cuthbert

 

Jeśli szukasz wskazówek na temat tego, co robić, by pomóc walczyć z niedostatkiem wody, przeczytaj ten tekst: http://handyshower.pl/niedostatek-wody-mozesz-pomoc/

 

Top
Handyshower - Facebook Handyshower - Youtube